Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Bildrulle 14808119



*

nr 1480 8119


Bildrulle

Kina, 143x60 cm, oramad


Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 augusti 2022
kl 18:46:01


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/7 22:26:15 1      100 kr
1/8 16:42:12 2      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien bildrulle kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:29
  • 8070 Blandteknik
    4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:33
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr